Новини МТСБУ

МТСБУ звернулось до Ради Бюро «Зелена картка» у зв’язку із військовим вторгненням Росії

09.03.22

МТСБУ повідомило Раду Бюро, що 24 лютого, коли російські війська перетнули український кордон, розпочалася повномасштабна війна.

У зв’язку з цим 24.02.2022 року на всій території України рішенням Верховної Ради було оголошено військовий стан строком на 30 днів для захисту національного суверенітету. В умовах військового стану можуть бути обмежені певні конституційні права громадян та діяльність комерційних підприємств.

Для збереження стабільності банківської системи того ж дня Національний банк України ввів обмеження щодо функціонування валютного ринку України, зокрема заборонивши валютообмінні операції (крім продажу валюти) та транскордонні перекази валютних коштів.

Торгово-промислова палата України офіційно визнала настання форс-мажорної ситуації внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.

Базуючись на цьому та на рішенні страховиків-повних членів, МТСБУ поінформувало Раду Бюро «Зелена картка» та країни-члени Бюро про тимчасове відтермінування виконання фінансових зобов’язань у зв’язку з визнанням ситуації в Україні форс-мажорною.

Всі договори «Зелена картка», укладені страховиками-повними членами МТСБУ, зберігають чинність.

МТСБУ зазначило, що повернеться до звичайної практики взаєморозрахунків в рамках системи «Зелена картка» одразу після завершення військових дій та зняття мораторію НБУ на транскордонні валютні перекази, а також запевнило керівництво Ради Бюро «Зелена картка», що зберігає фінансову стабільність та провадить операційну діяльність, незважаючи на обставини.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ