Новини МТСБУ

МТСБУ провело навчання для співробітників Державної служби України з безпеки на транспорті

23.02.22

У лютому 2022 року МТСБУ долучилося до навчання нових інспекторів Державної служби України з безпеки на транспорті Укртрансбезпеки.

Відповідно до законодавства, Укртрансбезпека здійснює державний нагляд за дотриманням ліцензійних умов у сфері провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

До ліцензійних умов, серед іншого входить вимога щодо обов’язкової наявності полісів ОСЦПВ для такого транспорту, тоді як право перевірки полісів ОСЦПВ у автовласників-фізичних осіб покладено на Національну поліцію України.

Крім того, посадовими особами Укртрансбезпеки проводяться рейдові перевірки на дорозі, в ході яких зокрема перевіряється наявність у водія документів, передбачених вимогами законодавства України. Тобто інспектор Укртрансбезпеки при здійсненні рейдової перевірки має законні підстави для контролю наявності чинного договору ОСЦПВ.

В ході навчання начальник Управління превентивної діяльності МТСБУ Олександр Соскін виклав 147 учасникам основні принципи та поняття обов’язкового страхування цивільної відповідальності, розповів про ознаки, які вирізняють фальшиві чи фальсифіковані бланки страхових полісів тощо.

Особливу увагу слухачів було звернено на використання ЦБД (централізованої бази даних) МТСБУ при перевірці полісу та детально продемонстровано механізм отримання інформації з бази.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко прокоментував: «Кожен суб’єкт підприємницької діяльності, так саме як і громадян-автовласник, за законом повинний мати страховий захист з ОСЦПВ.

Під час проведення тендерів на страхові послуги, будь-які компанії, державні та недержавні, мають можливість звернутись за докладною консультацією до співробітників МТСБУ, зокрема, щоб отримати розрахунки нормативно встановлених страхових платежів на свій автопарк. Нагадаю, що на даний момент ціноутворення (тарифи) на ОСЦПВ регулюється державою. На практиці це означає, що ціна на поліс не може бути нижчою, ніж певна сума, яка обраховується множенням базового тарифу на низку коефіцієнтів, пов'язаних з типом транспортного засобу, потужністю двигуна, місцем реєстрації, способом використання автомобілю тощо.

Бюро також надає інформацію щодо наявності чинної ліцензії у страховика ОСЦПВ, його членства в Бюро, наявності заборгованості по внесках до фондів Бюро тощо.

Таким чином, ми сприяємо українському бізнесові в обранні надійного страхового партнеру з ОСЦПВ, співробітництво з яким залишить позитивне враження до посилить довіру до страхування».

Коротка пам’ятка для юридичних осіб: як обрати надійну страхову компанію для страхування корпоративного автопарку:

1. Перевірте на веб-сайті Бюро чи є компанія членом МТСБУ, тобто, чи має вона право здійснювати страхування цивільної відповідальності власника автотранспорту.

2. Перегляньте інформацію про страхову компанію в так званому «світлофорі» на сайті МТСБУ.

Світлофор – це система інформування про оцінку діяльності страховиків у сфері ОСЦПВ виражена у формі, яка є зрозумілою навіть для неспеціалістів у страхуванні. Ця система базується на триколірній індикації статусу компанії «червоний, жовтий, зелений», від якої і отримала свою назву.

3. Ознайомтесь з основними показниками діяльності страховика за попередній квартал.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ