Новини МТСБУ

МТСБУ здійснило понад 7 000 виплат з гарантійного фонду Бюро

25.01.22

 

За підсумками 2021 р. МТСБУ здійснило 7,1 тис. шт. виплат з Фонду захисту потерпілих Бюро на загальну суму 278,5 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виплат зросла на 10,3%, сума виплат – на 29%.

Найбільша кількість виплат була зроблена за шкоду, заподіяну власниками незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного полісу ОСЦПВ), – 4,3 тис. виплат на суму 183,2 млн. грн. Кількість виплат за цією статтею у порівнянні з 2020 р. збільшилась на 6%, а сума виплат – на 23%.

Питома вага виплат за незабезпечені транспортні засоби у загальній кількості виплат склала майже 60,9%, у загальній сумі виплат – 65,8%. У порівнянні з попереднім роком показники зменшились на 2,5 та 4,8 в.п. відповідно.

Значно зросла кількість виплат, зроблених за водіїв пільгових категорій – на 19,2%, досягши показника 1,4 тис. шт. Сума виплат по цій категорії збільшилась ще суттєвіше - на 34,4% та склала 50,2 млн. грн.

Питома вага виплат за пільговиків становить 19,6% за кількістю та 18% за сумою виплат (+1,5 та +0,7% в.п. до показників 2020 р. відповідно).

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко заявляє, що новий закон «Про ОСЦПВ», над текстом якого зараз триває робота, має кардинально змінити підхід до надання пільг у сфері страхування цивільної відповідальності власників автомобілів:

«Чинні норми щодо пільговиків не відповідають реаліям життя, і фактично є елементом економічної дискримінації однієї частини водіїв на користь іншої.

Головне, вони ставлять самих громадян пільгових категорій у вкрай невигідне становище у разі настання ДТП. Пільговики не можуть скористатись європротоколом, не отримають відшкодування, якщо ДТП станеться з вини незастрахованого водія».

Він додає, що наявність пільг у тій формі, як вони передбачені чинним законодавством (як право взагалі не укладати договір ОСЦПВ) руйнує концепцію автоматичної перевірки наявності та чинності полісів ОСЦПВ за допомогою відеокамер, реалізувати яку Бюро планує у співпраці з МВС.

«Новий закон має започаткувати перехід на вільне ціноутворення. Компанії самі встановлюватимуть ціни, застосовуватимуть знижки та надбавки (бонус-малус) тощо, це теж відповідає рекомендаціям Євродиректив. За умови вільного ціноутворення пільги в такому вигляді, як це є зараз, необхідно відміняти. Держава може надавати пільги з ОСЦПВ певним категоріям громадян в інший, монетизованій формі».

В 2021 р. МТСБУ виплатило майже 15 млн. грн. за зобов’язаннями з ОСЦПВ 10 страхових компаній, що пішли з ринку та були визнані банкрутами. Ця сума на 15,2% більше, ніж минулого року за рахунок початку виплат у другому півріччі по зобов’язаннях СК «Гарант-Авто» та СТзДВ «Гарантія».

За зобов’язаннями компаній, які припинили діяльність на ринку ОСЦПВ, але ще не визнані банкрутами у встановленому законодавством порядку, здійснено виплат шляхом повернення базового гарантійного внеску таких страховиків до фонду МТСБУ на суму 25,2 млн. грн. Це на 134% більше, ніж у попередньому році.

Мінімальними залишаються виплати по ДТП, що спричинив невстановлений транспортний засіб (за такими випадками сплачують тільки за шкоду життю та здоров’ю)- 5,7 млн. грн.; та по ДТП, спричинених автівками, якими заволоділи внаслідок протиправних дій  - 0,7 млн. грн.

pic1

 

pic2

 

pic3

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ