Новини МТСБУ

Обмеження щодо розміру страхових виплат за європротоколом буде знято. Новий закон «Про ОСЦПВ» відмінить ліміт виплат за європротоколом

06.12.21

В новій редакції закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» планується відмінити ліміт виплат за європротоколом.

Європротокол – спрощений спосіб оформлення ДТП та спеціальний бланк повідомлення про її настання. Європротокол заповнюється водіями-учасниками безпосередньо на місці аварії, потім надається страховику та є підставою для виплати страхового відшкодування постраждалому. В Україні європротокол може оформлюватись як в паперовому вигляді, так і в електронній формі.

Зараз ліміт виплат за ним становить 50 тис. грн. В найближчі місяці за поданням МТСБУ граничний розмір виплати за європротоколом планується збільшити розпорядженням регулятора страхового ринку (НБУ) до 80 тис. грн.

«З прийняттям нової редакції закону будь-яке ДТП, що підпадає під умови врегулювання за європротоколом, можна буде оформити за його допомогою, не хвилюючись, чи не перевищить ремонт автівки ліміту виплат», – коментує генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. Керівник Бюро розповів, що зараз триває активна робота над новою редакцією закону «Про ОСЦПВ». Норми нового закону мають значно підвищити рівень захисту людей, що постраждали в ДТП.

За підсумками 9 міс. 2021 р., активність використання європротоколу українськими водіями зросла – зараз 36% ДТП врегульовуються за його допомогою по спрощеній процедурі оформлення: без виклику поліції, тривалого очікування, походів до суду та сплати штрафів. Кількість вимог, врегульованих за європротоколом, за 2021 р. зросла на 28,7% до показника 45,4 тис. шт., що доводить як довіру автовласників до цього механізму цивілізованого врегулювання відносин між постраждалим та винуватцем ДТП, так і загальну гарну роботу страхових компаній та МТСБУ, що за 9 міс. 2021 року вже виплатили постраждалим понад 2,8 млрд грн. по 131 тис. випадків.

Сума виплат, здійснених за європротоколом, збільшилась на 38,2% і становила 485 млн. грн. В 2021 році українські автовласники понад 4,6 тис. разів скористались електронною версією європротоколу.

«Ми розраховуємо, що поступово більше ніж у половині випадків ДТП учасники дорожнього руху користуватимуться європротоколом. Як наслідок, матимемо менше дорожніх заторів, спричинених аваріями, та значну економію коштів державного бюджету на фінансування роботи Національної поліції та судів, збережемо нерви та кошти учасників ДТП, тому що при оформлені події за європротоколом винний водій не сплачує штраф».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ