Новини МТСБУ

ІНФОРМАЦІЯ щодо страхових компаній, які втратили членство у Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ)

05.08.21

Згідно з п. 52.5 ст. 52 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі - Закон) страховик, членство у МТСБУ  якого припинено, зобов'язаний виконати свої зобов'язання за укладеними ним внутрішніми договорами страхування.

Єдиною, визначеною Законом, підставою для розгляду МТСБУ питання щодо відшкодування шкоди за внутрішніми договорами страхування  є недостатність коштів та майна  страховика, що визнаний банкрутом та/або ліквідований (пп. «ґ» п. 41.1 ст. 41 Закону).

   Таким чином, МТСБУ має підстави для здійснення регламентної виплати, передбаченої пп. «ґ» п.41.1 ст.41 Закону, виключно у випадку, якщо:

-          страхова компанія, що втратила членство в МТСБУ, буде ліквідована або визнана банкрутом у встановленому Законом порядку;

-          коштів та майна такого страховика не вистачить для задоволення зазначених вище вимог, що буде підтверджено ліквідаційним балансом страховика, затвердженим Господарським судом;

.

Звертаємо увагу!

Враховуючи зазначене, МТСБУ не має правових підстав приймати і розглядати повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди та заяви про страхові відшкодування за укладеними страховиками внутрішніми договорами страхування до їх ліквідації або визнання банкрутами у встановленому законодавством порядку.

 

Перелік страхових компаній, які  відповідно до норм п. 51.10 ст. 51 Закону втратили статус асоційованого члена МТСБУ через заборгованість до фондів МТСБУ, та згідно з п. 52.1 ст. 52 Закону припинили членство в МТСБУ, розміщено на сайті МТСБУ у розділі «Список СК, які вибули з МТСБУ».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ