Новини МТСБУ

Відбулося перше засідання Правління Національного банку пов’язане з виконанням функцій Координаційної ради МТСБУ

02.12.20

26 листопада 2020 року відбулося перше установче засідання Правління Національного банку, пов’язане з виконанням функцій Координаційної ради Моторного (транспортного) страхового бюро України. Координаційна рада МТСБУ – це орган, який здійснює нагляд та контроль за діяльністю бюро згідно норм ст. 46 закону «Про ОСЦПВ» та Статуту Бюро. Функції Координаційної ради МТСБУ перейшли до Національного банку з 29 серпня 2020 року. Наразі НБУ є регулятором ринків фінансових послуг, відповідно до закону про «спліт». Відтепер рішення, пов’язані з виконанням функцій Координаційної ради МТСБУ, приймає Правління Національного банку.

Перше засідання було присвячене ознайомленню з діяльністю МТСБУ. У засіданні взяли участь Голова та члени Правління Національного банку та генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Було заслухано доповідь про основні показники діяльності ринку ОСЦПВ у 2020 році та перспективи його розвитку.

Ринок ОСЦПВ упродовж 9 місяців 2020 року стало зростає: 

 • кількість укладених договорів ОСЦПВ збільшилась на 3,1% до 6,3 млн договорів;
 • сума нарахованих страхових премій зросла на 23,5% до 4,6 млрд.
 • урегульовано 104,8 тис. страхових випадків (із використанням «європротоколу» – 35,3 тис. випадків). Це на 4% більше, ніж за аналогічний період 2019 року;
 • сума страхових виплат зросла на 10,5% та становить 2,0 млрд грн. За «європротоколом» сплачено понад 351 млн грн;
 • негативна динаміка спостерігається лише у сегменті міжнародного страхування «Зелена картка». Це пов’язано з карантинними обмеженнями та зниженням активності громадян щодо поїздок за кордон.

-  кількість укладених договорів «Зелена картка» зменшилася на 45% до 460,1 тис. шт.;

-  сума страхових премій за договорами «Зелена картка» знизилася на 32,1% в склала 0,9 млрд грн. Сума сплачених страхових відшкодувань зросла на 18,5% до 13,3 млн євро.

 

Визначені основні вектори розвитку ОСЦПВ на найближчі роки: 

 • вдосконалення контролю за наявністю полісів ОСЦПВ та «Зеленої картки;
 • впровадження ефективної загальної системи прямого врегулювання збитків;
 • стимулювання скорочення строків врегулювання страхових випадків;
 • збільшення страхових сум з ОСЦПВ, зокрема за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю постраждалих в ДТП;
 • побудова єдиного цифрового середовища моторного страхування;
 • оновлення законодавчої бази галузі

 

За результатами засідання Правління Національного банку взяло до відома заслухану інформацію та запланувало провести наступне засідання Координаційної ради в лютому 2021 року.

Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ прокоментував: «Це позитивний сигнал, що НБУ з увагою поставився до ознайомлення із специфікою функціонування галузі ОСЦПВ. Взаємодія з Національним банком як Координаційною радою Бюро розпочалась у конструктивному дусі, з націленістю на ефективну співпрацю. Я впевнений, що робота НБУ на виконання функцій Коордради МТСБУ сприятиме зростанню ринка ОСЦПВ і швидкій реалізації планів розвитку галузі заради покращення страхового захисту всі учасників дорожнього руху».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ