Новини МТСБУ

Автоцивілка в ДІЇ

14.05.20

Тепер для водіїв доступні цифрові документи, а саме - водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та автоцивілка, у державному мобільному застосунку ДІЯ.

Перевірити страховий поліс ОСЦВП можна за допомогою QR-коду техпаспорту, який містить дані про те, чи дійсний поліс, а інформація зчитується через будь-який смартфон, де встановлена ДІЯ.

"Мобільний застосунок робитиме запит за номером авто в систему МТСБУ щодо наявності страхового полісу. Якщо у вас дійсний поліс, в меню техпаспорта ви зможете бачити рожевий рухомий рядок "страховий поліс дійсний". А якщо термін дії полісу закінчився,  жовтий – "страховий поліс не дійсний", – розповів про принцип роботи автоцивілки у смартфоні Віце-прем’єр- міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зауважимо, що ДІЯ відображає інформацію виключно про договір страхування, укладений щодо транспортного засобу, власником або зареєстрованим користувачем  якого є ви особисто.  При цьому пошук здійснюється за одночасним співпадінням двох параметрів: державного реєстраційного номеру та VIN-коду  транспортного засобу (ТЗ).  Якщо ви не є власником, або зареєстрованим користувачем ТЗ, ДІЯ не відображатиме інформацію про укладені вами договори страхування.

У випадку, якщо договір страхування укладено сьогодні, то він може  потрапити до ресурсу, до якого звертається ДІЯ, не раніше, ніж завтра вранці. Синхронізація баз даних здійснюється протягом ночі.

Якщо при внесенні інформації в Єдину централізовану базу даних МТСБУ страховиком допущена помилка в даних щодо державного номерного знаку або VIN-коду  ТЗ, то договір не відобразиться в ДІЇ. Додатково перевірити дані ви можете на Інтернет-сайті МТСБУ у розділі «Перевірка автоцивілки». Для виправлення помилок необхідно звернутися до страховика, з яким був укладений договір страхування.

Документи у ДІЇ ретельно захищені: дані ідентифікованого громадянина оновлюються відповідно до реєстру при кожному входженні в застосунок.  Кожні три хвилини генерується новий QR-код, відсканувавши який можна пересвідчитися у дійсності документа.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко:

«Ми зробили великий крок вперед відносно діджиталізації галузі автострахування, бо від сьогодні поліс страхування є в цифровому додатку ДІЯ. А це більше ніж 8 мільйонів полісів внутрішнього автострахування по всій країні. І з кожним роком власників автоцивілки стає все більше.

Галузь автострахування активно розвивається в напрямку цифрових технологій та інформаційної прозорості. І за останні роки нами запроваджено ряд електронних сервісів, які роблять життя сучасного українця простіше і зручніше: це електронний поліс, електронний європротокол, система прямого врегулювання, електронні сервіси МТСБУ. В електронному вигляді складаються вже майже 25% договорів ОСЦПВ, загальна кількість яких  склала вже більш ніж 1,5 мільйона договорів. Страхові компанії  модернізували свою роботу і вже працюють онлайн відносно продажів полісів та обслуговування клієнтів.

Завдяки цифровому додатку  ДІЯ створена єдина інформаційна система, в рамках якої будуть взаємодіяти і обмінюватися інформацією всі бази даних, задіяні в процесі забезпечення життєдіяльності громадянина, в тому числі безпеки дорожнього руху».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ