Новини МТСБУ

14 липня 2019 р. – 25-та річниця Моторного (транспортного) страхового Бюро України

12.08.19

Заснування МТСБУ фактично також є датою започаткування ринку ОСЦПВ в Україні. Цій події передувала значна довготривала робота з боку як державних органів, так і страхових компаній:

10 травня 1993 року був виданий Декрет Кабінету Міністрів України «Про страхування», в якому зазначалось, що «страховики, яким дозволено займатися страхуванням відповідальності власників транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам, зобов’язані утворити Моторне (транспортне) страхове бюро».

15 січня 1994 року Указом Президента України було запроваджено обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на випадок заподіяння шкоди життю і здоров’ю громадян, їх майну та майну юридичних осіб.

17 березня 1994 року прийняте рішення Установчих Зборів страховиків України, згідно якого засновниками МТСБУ виступило 17 страхових компаній.

07 червня 1994 року Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Положення «Про порядок і умови обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів», нормами якого було визначено основні завдання і функції МТСБУ.

14 Липня 1994 року МТСБУ було зареєстровано Московською районною державною адміністрацією м. Києва, а у вересні 1994 року вперше рішенням Загальних зборів МТСБУ обрані робочі органи Бюро. Тими же Загальними Зборами було затверджено Положення про членство в МТСБУ, яке встановило дві категорії членства в Бюро: страховики-повні члени та страховики-асоційовані члени Бюро, та узгоджено макет бланку першого полісу ОСЦПВ.

Вся ці кроки стали фундаментом для роботи системи внутрішнього страхування відповідальності власників транспортних засобів в Україні. А вже в червні 1997 року відповідно до рішення Генеральної Асамблеї Ради Бюро «Зелена картка», Україну було прийнято до міжнародної системи автострахування «Зелена картка». Членство у системі було активовано з липня 1998 року в якості «перехідного члена», а з 1 січня 20015 року Україна набула статусу «повного члена» в системі «Зелена картка».

«Бюро створювалось в основному для того, аби автовласники, укладаючи договори страхування ОСЦПВ, розуміли та відчували, що у будь-якій ситуації, що б з ними не сталось на дорозі, вони завжди захищені, завжди отримають компенсацію шкоди: або від страховика, якщо винуватець ДТП має поліс ОСЦПВ, або в МТСБУ» - зауважив Генеральний директор Бюро Володимир Шевченко. Крім того, створення МТСБУ дало Україні змогу вступити до міжнародної системи страхування «Зелена картка».

 

Зараз у Україні щорічно укладається понад 7,7 млн. договорів ОСЦПВ (показники 2018 р.). Страховики і МТСБУ за рік разом врегулювали майже 140 тис. страхових подій, загальна сума виплат за якими сягнула понад 2,2 млрд. грн. МТСБУ кожного року допомагає захистити інтереси більше ніж 6 тис. постраждалих в ДТП людей (за підсумками 2018 р. МТСБУ зробило 6000 виплат з фондів Бюро на загальну суму більше, ніж 161,7 млн. грн.).

Що стосується показників ринку міжнародного страхування, то щорічно укладається приблизно 750 тис. договорів «Зеленої картки». Страховики-повні члени Бюро сплатили в 2018 р. за вимогами іноземних страховиків 11,7 млн. євро (366 млн. грн.) страхових відшкодувань.

Загалом, за останні 10 років страховики врегулювали за внутрішніми договорами ОСЦПВ 1,1 млн. страхових подій, загальна сума виплат за якими перевищила показник, еквівалентний 850 млн. доларів. Ще понад 32 тис. виплат зроблено з гарантійних фондів МТСБУ на суму еквівалентну більше ніж 45 млн. доларів.

Серед пріоритетних напрямків роботи МТСБУ і страховики-члени Бюро визначають покращення якості страхової послуги і рівня страхового захисту учасників дорожнього руху в Україні, модернізацію законодавчої бази у сфері ОСЦПВ, технологічну і діджитальну трансформацію галузі моторного страхування в Україні. Серед цифрових інновацій, що вже запроваджені на ринку ОСЦПВ – онлайн сервіси перевірки полісів ОСЦПВ, сервіси для оперативного внесення інформації до ЦБД МТСБУ, система «GreenCard online», електронний поліс та електронний європротокол, віртуальний «кабінет отримувача регламентних виплат» тощо.

Також діє система добровільного прямого врегулювання збитків, в рамках якої страхувальник ОСЦПВ може отримати виплату у випадку ДТП не від компанії винуватця аварії, а від того страховика, де постраждалий застрахований.

«Декілька років тому ми прийняли рішення, що МТСБУ має стати сучасною сервісною організацією, що будує свою роботи за принципами клієнтоорієнтованості» - зазначив Володимир Шевченко. Для цього вже зроблено дуже багато: ми модернізували бізнес-процеси проведення регламентних виплат та обслуговування клієнтів, запустили сучасний цілодобовий контакт-центр, ведемо активно роз’яснювальну роботу, націлену на те, аби кожен український автовласник розумів свої права та обов’язки у сфері ОСЦПВ, мав достатньо інформації, аби свідомо обрати надійну страхову компанію.

Ми відчуваємо відповідальність за розвиток українського ринку ОСЦПВ, тому ставимо на меті і надалі залишатись ініціатором та лідером тих змін, що зараз відбуваються у цій сфері».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ