Новини МТСБУ

МТСБУ розпочинає запровадження системи електронного документообігу

02.07.19

Запровадження системи електронного документообігу (СЕД) – новий крок до побудови єдиного цифрового середовища у сегменті моторного страхування. Разом із вже працюючими діджитальними проектами (електронний поліс, електронний європротокол, особистий кабінет отримувача регламентних виплат тощо) це сприятиме підвищенню якості взаємодії між МТСБУ, страховиками-членами Бюро, споживачами страхових послуг, а також дозволить вирішити низку управлінських завдань, зокрема, пришвидшити бізнес-процеси та скоротити витрати часу та ресурсів на адміністрування документообігу в МТСБУ.

На даний час всі органи державної влади, включаючи судові установи, вже перейшли або знаходяться на стадії переходу на електронну форму обміну документами. Системи електронного документообігу вже запровадили, зокрема, Нацкомфінпослуг та Нацбанк України. Організація продуктивної взаємодії між ними та МТСБУ також вимагає переходу до електронного документообігу. Партнером у реалізації проекту обрано компанію INBASE, яка має значний досвід у запровадженні СЕД.

Цілями проекту є:

  • досягнення 100% оцифровування вхідних документів
  • 50% скорочення витрат часу на контроль виконання
  • 50% зменшення витрат часу по пошук документів
  • скорочення витрат часу на логістику документації між підрозділами на 100%
  • 30% скорочення витрат часу на реєстрацію документів
  • мінімізація ризику втрати документів.

Система електронного документообігу на першому етапі запровадження буде фокусуватись на автоматизації процесу діловодства, архівування, управління нормативною та розпорядчою документацією, далі цифровизація торкнеться кожного бізнес-процесу МТСБУ.

В рамках проекту запланована автоматизація процесів опрацювання вхідної та вихідної кореспонденції, автоматизація процесу створення, погодження та затвердження документів, накладання резолюцій, організація центру сканування та створення електронного сховища документів.

В 2018 році до МТСБУ надійшло понад 61 тис. вхідних документів, створено понад 40 тис. вихідних документів, щорічно кількість документації зростає на 30%.

За підсумками реалізації проекту СЕД очікується скорочення витрат часу на контроль виконання та на пошук документів – на 50%, на 30% – скорочення часу на реєстрацію документів, зведення до мінімуму ризику втрати документів тощо.

«Активно сприяти запровадженню діджитальних рішень у сфері ОСЦПВ – одне з важливих завдань, що ми ставимо перед собою. МТСБУ також повинне стати сучасною технологічною організацією, що використовує можливості та переваги, що дає нам розвиток IT-технологій.

Електронний обіг документообіг дозволить нам швидше обслуговувати отримувачів регламентних виплат, налагодити максимально оперативну та ефективну взаємодію з страховиками-членами Бюро в тому числі із застосування електронного підпису», – прокоментував Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ