Новини МТСБУ

Кількість електронних полісів ОСЦПВ перевищила позначку в півмільйона

24.06.19

Кількість договорів ОСЦПВ, що укладені в електронній формі, перетнула знаковий рубіж в півмільйона штук.

Станом на 14 червня 2019 р. страховики-члени МТСБУ уклали понад 512 тис. електронних договорів ОСЦПВ. Загальна сума премій за такими договорами склала 362,2 млн. грн.

Протягом 1 півріччя 2019 р. щомісячно спостерігається не тільки зростання кількості укладених електронних договорів, але й їх частки в загальній кількості укладених договорів ОСЦПВ. Так, в січні 2019 року електронні договори складали 7% від загальної кількості договорів ОСЦПВ, тоді як в травні – вже майже 12%.

Зараз 42 страховики укладають договори ОСЦПВ в електронній формі.

Лідером за кількістю укладених електронних договорів станом на 14.06.2019 р. є СК «ПЗУ Україна» - 105,1 тис. шт., друге місце у СК «ВУСО» (85,1 тис. шт.), третє - СК «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» (65,3 тис. шт.). Загалом, частка ТОП-10 страховиків за кількістю укладених електронних договорів - 80% від загальної кількості електронних полісів.

Система «електронний поліс» розпочала роботу 7 лютого 2018 року згідно з розпорядженням Нацкомфінпослуг №3631 від 31.08.2017 р. Запровадження електронного полісу не відміняє можливості укладання договорів страхування в паперовій формі. Право вибору форми договору ОСЦПВ залишається за споживачем страхових послуг.

Володимир Шевченко, Генеральний директор МТСБУ, зауважив:

«Надання автовласникам можливості укладати договори ОСЦПВ в електронному вигляді – один з перших, дуже важливих кроків до системної та всебічної діджиталізації ринку моторного страхування. Зручність електронного полісу оцінили як страховики ОСЦПВ, так й споживачі страхових послуг.

Нагадаю, що також в Україні з жовтня 2017 року працює «електронний європротокол», який є доступним для клієнтів будь-якої страхової компанії. Вже укладено понад 2500 електронних європротоколів, і ми вважаємо, що їх кількість буде зростати, коли автовласники матимуть більше інформації щодо цієї зручної опції оформлення страхових випадків та призвичаються до використання мобільних пристроїв для внесення необхідних даних.

Серед планів щодо подальшої цифрової трансформації моторного страхування в Україні – запровадження електронних полісів «Зелена картка», посилення співпраці з Головним сервісним центром реєстрації транспортних засобів, побудова взаємодії з Національною поліцією з організації технологічного контролю за наявністю полісів ОСЦПВ».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ