Новини МТСБУ

МТСБУ відзвітувало про виконання гарантійних функцій з ОСЦПВ за 2018 рік

25.01.19

За січень-грудень 2018 р. МТСБУ здійснило з фондів Бюро 6 008 виплат на загальну суму 161,7 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виплат зросла на 10%, загальна сума – на 21%.

Найсуттєвішою статтею виплат залишаються виплати за власників незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного полісу ОСЦПВ). Питома вага таких виплат у загальній кількості склала 56,3% (3 384 виплати), у загальній сумі виплат – 68,3% (110,4 млн. грн.).

За підсумками попереднього 2017 р., показник складав 3 268 виплат на загальну суму майже 95,9 млн. грн. Таким чином, спостерігається зростання кількості виплат за цією статтею на 3,5%, за сумою – на 15%.

Такі дані свідчать про значну кількість автовласників, що ігнорують необхідність укладати договір ОСЦПВ, як це вимагається нормами чинного закону «Про ОСЦПВ». Новий проект закону щодо модернізації сфери ОСЦПВ, який був погоджений розпорядженням Нацкомфінпослуг від 27 грудня 2018 р., містить норми про те, що перевірка наявності та чинності полісу ОСЦПВ здійснюватиметься відповідними підрозділами Національної поліції з використанням працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних пристроїв. Такий підхід має сприяти зменшенню кількості незабезпечених транспортних засобів на дорогах країни.

Ще однією значною статтею виплат є виплати за водіїв пільгових категорій. Протягом 2018 р. МТСБУ здійснило за таких водіїв 905 виплат на загальну суму майже 26,3 млн. грн. У порівнянні з 2017 р. спостерігається суттєве зростання виплат: майже на 55% за кількістю та на 75% - за сумою. Однією з причин такого суттєвого зростання виплат за цією статтею є збільшення кількості водіїв-учасників бойових дій, що відносяться до пільгової категорії.

У 2018 р. МТСБУ виплатило майже 3,8 млн. гривень за зобов’язаннями десятьох страховиків по ОСЦПВ, що визнані банкрутами («Авіоніка», «Вексель», «Інтертрансполіс», «Лафорт», «Райп», «Страхові традиції», «УЕСК», «Гарант-Авто», «Добробут», «Міська СК»).

За зобов’язаннями  компаній, що припинили діяльність на ринку ОСЦПВ, але ще не визнані банкрутами у встановленому законодавством порядку, зроблено 1 408 виплату шляхом повернення базового гарантійного внеску на загальну суму 16,5 млн. грн. («Статус», «УОСК», «ЮНІСОН», «Іллічівске», «ЕСС», «Здорово», «Київський страховий дім», «Домінанта»). Значний обсяг виплат за цією статтею підкреслює нагальну необхідність покращення рівня страхового захисту постраждалих у ДТП від  тих страховиків, що виключені з членів МТСБУ, але ще не визнані банкрутами. МТСБУ, Нацкомфінпослуг, страховики послідовно відстоюють прийняття змін до законодавства про ОСЦПВ, згідно яких МТСБУ має отримати право здійснювати виплати за зобов’язаннями страховиків, що виключені з членів МТСБУ або проти яких порушено процедуру банкрутства. Такий крок суттєво знизить соціальну напругу серед автовласників, та забезпечить зростання довіри до страхування як інструменту захисту прав постраждалих у ДТП.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко зауважив:

«Якісне виконання гарантійних функцій на ринку ОСЦПВ – одне з головних завдань МТСБУ. Мені приємно відзначити, що Бюро здійснює цю важливу для суспільства роботу на високому рівні якості, турбуючись про зручність процесу отримання регламентних виплат постраждалими в ДТП, відповідність його вимогам сьогодення. Зокрема, вже два роки працює «особистий кабінет» отримувача регламентних виплат та понад рік – контакт-центр, співробітники яого готові надати будь яку консультацію з питань ОСЦПВ чи процедури здійснення виплат з фондів Бюро в режимі 24/7.

Також ми постійно працюємо над вдосконаленням бізнес-процесу врегулювання. Завданням на поточний рік є плановий апгрейд автоматизованої системи регламентних виплат. Також Бюро дуже активно підтримує роботу над вкрай необхідною модернізацією законодавства, що регулює сферу ОСЦПВ. Нові законодавчі норми – це те, що дозволить радикально підвищити рівень страхового захисту постраждалих у ДТП, та наблизити українські стандарти страхового захисту до європейських практик».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ