Новини МТСБУ

Страховики підтримали ідею розробки системних змін до законодавства, що регулює ринок ОСЦПВ

06.11.18

Моторне (транспортне) Страхове Бюро України провело Загальні збори страховиків-учасників об’єднання. Страхові компаній засвідчили готовність до подальшого впровадження якісних змін на ринку ОСЦПВ та участі в розробці нової редакції закону «Про ОСЦПВ».

На початку зборів генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко ознайомив присутніх з аналізом результатів діяльності ринку ОСЦПВ за 8 місяців 2018 року.

Загалом, кількість ДТП на дорогах України зменшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,6%. Проте, на фоні зниження кількості ДТП розмір страхових виплат продовжує зростати, переважно за рахунок зростання кількості ДТП з середніми та значними майновими збитками, а також завдяки 70% зростанню середнього розміру виплат за збитки, завдані життю та здоров’ю потерпілих.  У порівнянні з 2017 роком у загальному розмірі виплат страховиків за договорами ОСЦПВ найбільше (на 36%) зросла питома вага збитків у групах від 90 до 100 тис. грн. Помірне зростання питомої ваги збитків відбулось в групах від 60 тис. грн. до 90 тис. грн.  В той час як кількість збитків найбільше зростає в сегменті від 10 до 25 тис. грн. Загалом, середній розмір відшкодування за збитки, завдані майну склав 17 029 грн., а за збитки, завдані життю та здоров’ю – 25022 грн.

Зростає кількість укладених європротоколів. За 8 місяців їх використали як інструмент врегулювання в 23815 ДТП. Таким чином, кожне третє звернення до страховика за відшкодуванням збитків за договорами ОСЦПВ відбувається за європротоколами. Кожен десятий європротокол укладено в електронній формі за допомогою веб-сервісу https://dtp.mtsbu.ua

Середній строк врегулювання страхових подій за 8 місяців 2018 року  склав 105 днів. Саме строки відшкодування викликають найбільше нарікань у споживачів. Зокрема, кількість скарг від потерпілих на затягування страховиком строків виплати за рік зросла на 39% і склала 1303 скарги за 8 місяців 2018 року.

«Поширення практики врегулювання ДТП за допомогою європротоколу, в тому числі, електронного європротоколу дозволить суттєво скоротити строки врегулювання страхових подій. Адже при такому способі врегулювання не потрібно очікувати рішення суду про визнання винуватця в ДТП. Також страховий ринок стоїть перед необхідністю спрощення страхових процедур в тому числі за рахунок впровадження інноваційних підходів у врегулюванні в частині переходу до електронного документообороту та спрощення порядку подачі документів при використанні Mobile ID», - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Участники зборів підтримали ідею розробки системних змін до законодавства, що регулює ринок ОСЦПВ. Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб виступив з заявою щодо перспектив прийняття нового закону про ОСЦПВ, враховуючи ситуацію, коли законопроект 3670д був відхилений ВР. Він зазначив, що депутати-члени профільного комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності розуміють соціальну значущість регулювання сфери ОСЦПВ, й готові підтримати розробку та внесення до ВР нового законопроекту.

Крім того, він зазначив, що новий законопроект, що стосуватиметься регулювання сфери ОСЦПВ, має носити більше широкий характер (зокрема, включати питання регулювання безпеки дорожнього руху), глибше імплементувати норми законодавства ЄС та європейської практики дорожнього страхування, а також у ньому повинні бути доопрацьовані та вирішені ряд спірних питань, що не знайшли свого рішення в рамках розробки законопроекту 3670д.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ