Новини МТСБУ

Мало мати пільгу, треба вміти нею грамотно скористатися

24.04.18

Важливими порадами для автовласників-пільговиків: як зберегти свої гроші і час - ділиться спікер В.І Шевченко спеціально для сайту «Кореспондент»

https://blogs.korrespondent.net/blog/business/3965452/ 

До пільгових категорій відносяться:

• учасники бойових дій, інваліди війни;

• інваліди 1 групи;

• особи, що керують транспортним засобом інваліда 1 групи в його присутності.

Згідно з нормами закону «Про ОСЦПВ», ці категорії громадян звільнені від необхідності страхувати свою відповідальність як власники транспортних засобів, що їм належать. Формулювання «транспортний засіб, що належить пільговику» означає як автомобіль, що знаходиться у власності, так і той, який управляється такою особою на законних підставах.

Також треба розуміти, що пільга відноситься саме до особи, а не до автомобіля. Якщо, наприклад, за кермо автомобіля, що належить пільговику, сяде його дружина, то на неї пільга не поширюється, і вона повинна мати поліс ОСЦПВ. Пільга не діє і в тому випадку, якщо особа, що маютє на неї право, працює, наприклад, водієм на автомобілі, що належить юридичній особі.

Виплати за водіїв, що відносяться до пільгових категорій, якщо вони стали винуватцями ДТП, здійснює МТСБУ. У 2017 році Бюро виплатило цій категорії автовласників 15 млн.грн. (11% в загальному обсязі виплат).

Якщо водій-пільговик стає винуватцем ДТП, то для того, щоб Бюро могло не виставляти до нього регресні вимоги, співробітники Бюро повинні обов'язково отримати документальне підтвердження цього факту. Наші співробітники роблять все можливе, щоб оперативно запобігти можливим непорозумінням. Отримуючи документи по ДТП, в якому у винуватця не було поліса ОСЦПВ, співробітники Бюро зв'язуються з винуватцем, щоб уточнити, чи не є він пільговиком.

Слід зазначити, що у пільговиків є не тільки права, але й обов'язки:

• проінформувати негайно, але не пізніше трьох робочих днів про ДТП, направивши в МТСБУ повідомлення про ДТП (форма повідомлення є на сайті Бюро www.mtsbu.ua;

• сприяти Бюро в розслідуванні причин і обставин ДТП.

Якщо Бюро не отримало належно оформлену копію посвідчення, що підтверджує пільговий статус, ми не маємо можливості підтвердити факт того, що винуватець ДТП має пільгу. Як наслідок - подача регресного позову до такого автовласника. Копія документа є належним чином оформленою, якщо вона засвідчена нотаріально, або установою, яка видала документ, або копія завірена співробітником Бюро при пред'явленні йому оригіналу документа.

Тому я наполегливо закликаю водіїв-пільговиків прийняти цю інформацію до відома, подбати про власний спокій в фінансових справах, не розцінювати прохання співробітників Бюро, як «непотрібні формальності», і своєчасно надавати документи, що підтверджують пільговий статус.

Після того, як рішення суду про стягнення коштів з винуватця ДТП (в тому числі і пільговика, який не надав вчасно документів) вступило в силу, МТСБУ вже не зможе вам допомогти уникнути фінансових втрат. На жаль, частішають ситуації, коли винуватець ДТП-пільговик отримавши рішення суду, приходить нарешті в Бюро і просить «відіграти все назад», а це виявляється вже неможливо.

Будьте відповідальними, правильно користуйтеся тими пільгами, які надала держава, і не забувайте про дотримання необхідних норм і документальних формальностей.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ