Новини МТСБУ

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко: «Рівень виплат продовжуватиме зростати, що стане серйозним викликом для страховиків вже у 2017 році»

10.04.17

МТСБУ підвело підсумки діяльності ринку ОСЦПВ у 2016 році. Про основні тенденції та зміни в автострахуванні розповів Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ в ході прес-конференції, що відбулась 4 квітня.

Ринок ОСЦПВ продовжує зростати – за результатом 2016 року страхові платежі в ОСЦПВ  склали більше 3,4 млрд. грн., а страхові виплати досягли відмітки в 1,4 млрд. грн. При цьому  за 2016 рік сума страхових виплат зросла майже на третину по відношенню до 2015 р.. Рівень співвідношення страхових премій та страхових виплат склав 41%. Тенденція до зростання рівня виплат продовжуватиметься і в 2017 році. «Якщо врахувати темпи зростання та збільшення кількості ДТП на дорогах України, рівень виплат продовжуватиме зростати до відмітки більше 50% у 2017 році. І це стане серйозним викликом для страховиків. Лише протягом перших місяців 2017 року співвідношення виплат до премій досягло майже 50%. Подальше зростання рівня виплат поставить деяких страховиків на межи банкрутства, якщо рівень аквізиційних витрат у них продовжуватиме залишатись високим. Тому страхові компанії знаходяться перед серйозним вибором – або знижувати рівень витрат на аквізицію, в тому числі й агентські комісії, або залишати ринок», - наголосив Володимир Шевченко.

За словами генерального директора МТСБУ зростає і кількість водіїв, що не застрахували свою відповідальність. "Лише у 2016 році до нас за відшкодуванням звернулись більше 3 тис. осіб, що постраждали в ДТП, винуватець якого не мав полісу ОСЦПВ. Всього у 2016 році за незастрахованих водіїв та представників пільгових категорій (учасники бойових дій, інваліди війни, інваліди I групи, та особи що керують авто в їх присутності) МТСБУ відшкодувало 89,2 млн. грн.",- зауважив він.

Одним із напрямків роботи у 2017 році стане поглиблення співпраці з Національною Поліцією України та Державною Прикордонною Службою України в питаннях перевірки наявності у водіїв полісів ОСЦПВ та надання цим відомствам розширеного доступу до ЦБД МТСБУ. «Після запуску електронного полісу свідченням наявності у водія страхового покриття стане відповідний запис про поліс у ЦБД МТСБУ, тому важливо аби при перевірці поліцейський міг автоматично отримати інформацію щодо наявності страхового полісу без необхідності робити окремий додатковий запит до ЦБД МТСБУ. Також ми проводимо навчання поліцейських особливостям перевірки чинності полісу, виявленню фальшивих бланків - повідомив Володимир Шевченко. Серед інших напрямків діяльності, за його словами, заплановано впровадження електронного полісу, подальше поширення практики прямого врегулювання, запровадження електронного «європротоколу».

Системні перетворення продовжуватимуться і в самому МТСБУ. "В 2016 році впроваджено нові клієнтські сервіси - для кожного потерпілого створюється віртуальний особистий кабінет, де розміщено всі документи та матеріали по його справі. Окрім цього запрацював цілодобовий контакт-центр МТСБУ, де можна отримати консультацію з питань ОСЦПВ. Бюро перейшло до аутсорсингу врегулювання регламентних виплат. В цьому році ми плануємо повністю перейти на електронний документооборот, як для врегулювання регламентних звернень, так і  внутрішній документації", - резюмував Володимир Шевченко.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ