Новини МТСБУ

МТСБУ закликає страховиків підготувати IT-системи до впровадження електронних договорів ОСЦПВ

10.02.17

Нацкомфінпослуг оприлюднила для обговорення Положення про особливості укладання електронних договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Текст положення був розроблений в результаті спільної співпраці представників Нацкомфінпослуг, МТСБУ та страховиків.

МТСБУ звертається до страховиків та представників страхових об’єднань  з проханням підтримати нормативний  документ та докласти спільних зусиль для забезпечення необхідних умов переходу страхового ринку ОСЦПВ до процесу укладання договорів в електронній формі.

“Робота із запровадження електронних полісів проводилася упродовж шести років і вийшла в активну фазу протягом минулого року, - зазначив Голова Нацкомфінпослуг  Ігор Пашко, - сьогодні ми робимо важливий крок в історії вітчизняного страхування. Сподіваюся, що у третьому кварталі цього року українські водії вже зможуть скористатися першими електронними полісами ОСЦПВ”.

Згідно положення, власники транспортних засобів матимуть можливість як укладати договори ОЦСПВ через Інтернет, так і в офісах страховиків та їх представників.

" МТСБУ закликає всіх страховиків налагодити організацію внутрішніх процедур з внесення даних про укладені договори до ЦБД. Сьогодні лише 38% договорів вносяться до ЦБД до початку строку їх дії,  середній строк внесення інформації до бази даних складає 15 днів. Прошу докласти зусиль для подолання такої ситуації і забезпечити планомірний перехід до електронного полісу», - зауважив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Положенням про впровадження електронних полісів передбачено перехідний період строком один рік з моменту вступу в дію документу. Протягом цього періоду договори ОСЦПВ зможуть укладатись як в електронній так і у звичайній паперовій формі. По закінченні цього строку – лише в електронній формі.

Нагадуємо, що розробка та тестування програмного рішення для роботи «електронного полісу» завершена. Проте звертаємо вашу увагу, що для організації можливості випуску «електронного полісу» суттєва частина відповідного процесу має бути виконана на боці страховика. Страховикам необхідно придбати, розробити або адаптувати наявні власні  інформаційні системи відповідно до вимог процесу випуску «електронного полісу» Основним інструментом взаємодії між страховиком та підсистемою «електронний поліс» будуть Web-сервіси.

МТСБУ забезпечить відкритий та прозорий доступ до підсистеми «Електронний поліс» всім Страховикам – членам МТСБУ, які мають інформаційні системи, що виконують необхідні операції. Окремо наголошуємо, що вибір Інформаційної системи страховика,  через яку буде забезпечуватись обмін даними та технічна взаємодія з підсистемою «Електронний поліс», є виключним правом та відповідальністю страховика. МТСБУ не надає переваги жодному з розробників програмного забезпечення або жодній з наявних інформаційних систем. Порядок перевірки відповідності інформаційних систем страховиків вимогам процесу випуску «електронного полісу» буде об’єктивно визначеним, незалежно від їх розробників.

Разом з тим, рекомендуємо не зволікати з необхідними рішеннями щодо проведення робіт  для аналізу можливостей, вдосконалення та розвитку (за необхідності) інформаційних систем.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ