Новини МТСБУ

МТСБУ та Національна поліція розширюють напрямки співпраці з контролю за наявністю у водіїв полісів ОСЦПВ

09.02.17

МТСБУ розпочинає масштабну співпрацю з Національною поліцією у сфері запобігання зловживанням на ринку ОСЦПВ та розширення інформаційної взаємодії. Такі завдання було поставлено в ході наради за участю представників МВС, Національної поліції, МТСБУ та страховиків.

Нещодавні факти викриття Одеським управлінням СБУ злочинного угрупування, що займалось виготовленням та розповсюдженням фальшивих полісів ОСЦПВ яскраво доводять необхідність вжиття додаткових  заходів для припинення та попередження правопорушень на ринку ОСЦПВ. Високий рівень якості підробок значно ускладнює процес перевірки полісу ОСЦПВ працівниками Національної поліції. «Бюро надає інформаційну, консультаційну та експертну допомогу працівникам Національної поліції в розслідуванні кримінальних проваджень за фактами шахрайства та підроблення страхових документів. Проте, на цей час протидіяти цим злочинам лише силами МТСБУ неможливо. Національна поліція законодавчо наділена відповідними повноваженнями та має важелі впливу на цю ситуацію», - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

В ході наради було розглянуто особливості здійснення контролю за наявністю полісу ОСЦПВ з боку представників Національної поліції. За результатами наради прийнято рішення про проведення виїзних семінарів за участю працівників МТСБУ в кожному з регіональних управлінь Національної поліції. «Нами підготовлені методичні та довідкові матеріали з проблемних питань обігу полісів обов’язкового страхування. Наші фахівці готові виїжджати до регіональних Управлінь поліції для проведення відповідних теоретичних та практичних занять та надавати консультативну допомогу, у питаннях обов’язкового страхування автотранспорту, при оформленні ДТП та складанні протоколів про адміністративне порушення», - зауважив Роман Коваленко, начальник адміністративно-господарського департаменту МТСБУ.

Особливу увагу учасники наради приділили питанням організації обміну інформацією між МТСБУ та МВС України, можливості використання даних Єдиної централізованої бази даних МТСБУ співробітниками Національної поліції України для здійснення контролю за наявністю у власників транспортних засобів договорів обов’язкового автомобільного страхування.  В результаті консультацій створено робочу групу з участю представників означених відомств для реалізації заходів, спрямованих на інтеграцію ЦБД МТСБУ та інформаційних баз даних Національної поліції МВС України. «Питання можливості оперативної перевірки інформації про наявність страхового покриття у автовласника з боку Нацполіції є особливо актуальним, в тому числі і в рамках розробки та впровадження електронного полісу. Тому ми сприятимемо налагодженню процесу обміну інформацією, щоб з одного боку автовласник був впевнений в якості страхового захисту, а поліція мала можливість оперативно здійснювати перевірку наявності страхового покриття без додаткових запитів до ЦБД МТСБУ», - заявив Андрій Перетяжко, перший віце-президент «СК «АХА-страхування», голова робочої групи проекту «Впровадження в Україні електронного полісу».

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ