Новини МТСБУ

МТСБУ розпочинає виплати за зобов’язаннями СК «Нова»

28.12.16

З 2 січня 2017 року МТСБУ розпочинає прийом заяв та документів для врегулювання страхових випадків за договорами СК «НОВА». Прийом заяв та документів триватиме до 28 лютого 2017 року. Просимо всіх потерпілих, що мають невиконані зобов’язання за договорами ОСЦПВ, укладеними СК «НОВА», звернутись до МТСБУ з заявами про отримання відшкодування.

Відшкодування за зобов’язаннями страховика буде відбуватись з урахуванням наступних умов:

- одержувачем виплат можуть бути виключно потерпілі – фізичні особи, яким заподіяна шкода, їх законні представники або спадкоємці;

- до виплат прийматимуться виключно заяви що надійшли до МТСБУ в період з 2 січня 2017 року до 28 лютого 2017 року включно;

 - страховий випадок за договором ОСЦПВ СК «НОВА» мав місце не пізніше дати припинення членства страховика в МТСБУ -  до  05 травня 2016 року.

 

Гранична сума виплати страхового відшкодування на одного потерпілого буде визначена Президією МТСБУ з урахуванням обсягу зобов’язань СК «Нова» за отриманими МТСБУ заявами та розміру наявного залишку коштів базового гарантійного внеску СК «Нова» в фондах МТСБУ.

Виплати страхового відшкодування за шкоду, заподіяну майну потерпілих-фізичних осіб, здійснюватимуться у розмірі оціненої шкоди, але не вище граничної суми виплати на одного потерпілого.

У разі здійснення виплати страхового відшкодування у розмірі меншому, ніж розмір оціненої шкоди одержувачу страхового відшкодування буде повідомлено про встановлені законодавством норми щодо можливості задоволення його вимог у повному обсязі.

 

Для отримання відшкодування за невиконаними зобов’язаннями СК «Нова» потерпілим необхідно звернутись до МТСБУ з заявою  та надати необхідні документи:

а) засвідчену судом копію судового рішення про стягнення страхового відшкодування, а також оригінал чи засвідчену копію листа органу державної виконавчої служби щодо результатів виконання такого судового рішення, - у разі, якщо спір щодо виплати страхового відшкодування чи відшкодування шкоди розглядався у суді та прийнято рішення про задоволення позову;

б) засвідчену судом копію постанови суду про визнання особи, відповідальність якої була застрахована в СК «Нова» винною у вчиненні ДТП або інший документ, що підтверджує наявність підстав для настання цивільно-правової відповідальності такої особи, а також оригінали чи засвідчені належним чином копії документів, на підставі яких оцінено розмір шкоди, - у разі, якщо спори щодо виплати страхового відшкодування чи стягнення збитків з відповідальної особи не розглядалися у суді.

Питання виплат за страховиків, що втратили членство в МТСБУ є найболючішим для тисяч українців. Адже законодавство передбачає можливість отримання відшкодування лише після визнання страховика банкрутом та/або його ліквідації. Судовий розгляд триває роками, а щодо деяких страховиків проблематично навіть розпочати процедуру банкрутства.

 

«Не дочекавшись прийняття законодавчих змін, що б спростили порядок отримання гарантійного відшкодування, Президія МТСБУ прийняла рішення про механізм повернення страховику, членство якого в МТСБУ припинено, залишку базового гарантійного внеску шляхом здійснення страхових виплат за укладеними таким страховиком договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Вже з січня 2017 року МТСБУ розпочне розгляд звернень фізичних осіб за зобов’язаннями СК «Нова» .В подальшому зазначений механізм планується поширити за зобов’язання інших  страховиків, що втратили членство в МТСБУ - заявив Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ