Новини МТСБУ

В Україні запрацює пряме врегулювання збитків за договорами ОСЦПВ

28.03.16

На ринку обов’язкового страхування цивільної відповідальності автовласників запрацює новий механізм страхового врегулювання. Проект прямого врегулювання в Україні стартував у лютому 2016 року. Для його реалізації була створена експертна група спеціалістів МТСБУ та робоча група з очільників страховиків-членів МТСТБУ. Було проведено понад 25 засідань та робочих і експертних груп, що дало змоги розробити та затвердити Угоду та Положення про пряме врегулювання. Ключовим результатом та досягненням стало те, що угоду про пряме врегулювання підписали представники 17 страхових компаній-учасників МТСБУ. До угоди долучились «АХА Страхування»,  «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», «ПЗУ Україна», «ВУСО», «УАСК  АСКА», «ОРАНТА», «ПРОСТО-страхування», «УНІКА», «ПРОВІДНА», «ІНГО Україна», «Універсальна», «Міжнародна СК», «КРЕДО», «АСКО-Донбас Північний», «Колоннейд Україна», «БРОКБІЗНЕС», СО «Іллічівське». Спільна частка страховиків складає більше 50% ринку ОСЦПВ.

У відповідності з підписаною угодою в квітні 2016 року будуть  створені органи з управління системою прямого врегулювання: Загальні збори і Рада з питань прямого врегулювання, функцією яких є подальше вдосконалення системи прямого врегулювання збитків.

В рамках прямого врегулювання потерпілий в ДТП отримав можливість вибору страховика, що врегульовуватиме його страховий випадок. Відтепер звернутись можна буде, як до страхової компанії винуватця в ДТП, так і до страховика, з яким сам потерпілий уклав договір ОСЦПВ.

Пряме врегулювання збитків можливе за наступних умов:

•          ДТП сталося за участю виключно двох транспортних засобів, та є контактним (наявне зіткнення) незалежно від наявності або відсутності потерпілих, яким нанесено шкоду життю та здоров’ю;

•          обидва водії мали дійсні на момент ДТП поліси ОСЦПВ, видані страховими компаніями, які є учасниками системи прямого врегулювання

Угода про пряме врегулювання між страховиками почне діяти лише після отримання МТСБУ роз’яснення Антимонопольного комітету щодо факту погоджених дій страховиками учасниками угоди.

В рамках угоди врегулювання страхового випадку відбуватиметься наступним чином.

  1. Потерпілий в ДТП звертається до свого страховика або страховика винуватця. Страхова компанія врегульовує страховий випадок та здійснює страхове відшкодування клієнту.
  2. Один раз на місяць формується реєстр зустрічних вимог між страховиками, що здійснили відшкодування до страховиків винуватців. Компенсація витрат між страховиками відбуватиметься через розрахунково-клірингову систему в МТСБУ. Кошти страховиків зараховуються на спеціальні рахунки в уповноваженому банку. Для обслуговування за результатами відбору було обрано Укрсиббанк. Кожен зі страховиків зобов’язаний сформувати додатковий гарантійний внесок ДВПВ3 для участі у системі. Розмір внеску складатиме 50% від середньомісячного розміру страхових виплат компанії. Ці кошти гарантуватимуть відшкодування учасником угоди витрат здійснених іншими страховиками за договорами ОСЦПВ.

«В більшості країн, де працює пряме врегулювання, воно закріплене  добровільним договором між страховиками. Приємно констатувати, що кількарічна підготовка впровадження прямого врегулювання увінчалась підписанням угоди між компаніями. Це дасть нам змогу протестувати систему та відшліфувати механізм до прийняття законодавчих змін, що зроблять систему обов’язковою», - заявив Максим Межебицкий, віце-президент «АХА Страхування».

«Підписання угоди про пряме врегулювання - це історична подія для українського ринку ОСЦПВ, що свідчить по зрілість ринку та спроможність приймати нові виклики задля покращення клієнтського сервісу. Пряме врегулювання дозволить клієнтові отримувати виплату у компанії, що лояльна до нього та зацікавлена у продовженні співпраці. За нашими прогнозами, строки врегулювання в новій системі скоротяться щонайменше вдвічі», - прогнозує Володимир Шевченко, генеральний директор МТСБУ.

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ