Новини МТСБУ

МТСБУ завершені підготовчі технічні роботи для ведення реєстру страхових агентів

18.10.13

Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) розроблено підсистему інформаційної системи «Централізована база даних МТСБУ» для реєстрації страхових агентів в МТСБУ.

Необхідність розширити ЦБД МТСБУ викликана тим, що з 8 грудня 2013 року на ринку автоцівільної відповідальності починають діяти нові вимоги до діяльності страхових агентів, встановлені Порядком реєстрації страхових агентів, які мають право здійснювати посередницьку діяльність з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ), в МТСБУ.

Незабаром страхові агенти матимуть змогу працювати на ринку автоцивільної відповідальності виключно за умови їх реєстрації в МТСБУ, яка здійснюватиметься страховиком. При цьому страховик зможе не тільки внести інформацію про агента в реєстр, але і виключити його з нього.

Завдяки створенню реєстру страхових агентів, у компаній-членів МТСБУ з’явилася можливість якісно підвищити ефективність роботи своєї агентської мережі на ринку автоцівільної відповідальності. А, отже, кожний страховик-член МТСБУ зможе:

-    побудувати ефективне адміністрування агентської мережі;

-    організувати належний контроль за рухом бланків страхових документів;

-    налагодити бізнес-процеси, які забезпечать своєчасне та якісне наповнення єдиної централізованої бази даних МТСБУ;

-    протистояти шахрайським діям.

Крім цього саме страховик зможе якісно вплинути на рівень професійної підготовки агентів, бо саме він здійснює відбір та навчання своїх посередників на ринку ОСЦПВВНТЗ.

Сьогодні підсистема реєстрації страхових агентів в МТСБУ працює в тестовому режимі. Кожний страховик-член МТСБУ вже отримав можливість випробувати роботу цієї системи. Також МТСБУ 17 жовтня 2013 року проведено семінар-нараду щодо впровадження системи реєстрації страхових агентів, в ході якого страховики обговорили всі питання стосовно роботи цієї підсистеми та усунення незручностей при її використанні. Отже, МТСБУ проведено всю необхідну підготовчу роботу для забезпечення майбутнього якісного наповнення та експлуатації реєстру страхових агентів.

 

Нагадаємо, реєстр страхових агентів, які мають право на здійснення посередницької діяльності на ринку автоцивільної відповідальності, створюється відповідно до вимог:

  • Статті 49 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»;
  • Порядку реєстрації страхових агентів, які мають право здійснювати посередницьку діяльність з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, у МТСБУ, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 18.04.13 №1270, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.05.13 №760/23292 (вступає в силу 08.12.13);
  • Кваліфікаційних вимог до страхових агентів, необхідних для здійснення посередницької діяльності з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 23.07.13 №2401, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.08.13 №1398/23930 (вступило в силу 24.09.13; страховим агентам привести свою діяльність у відповідність з ними до 23.03.14).

Перевірка "Автоцивілки" ПЕРЕГЛЯНУТИ
ОЦІНКА
ДІЯЛЬНОСТІ
СТРАХОВИКІВ
ПЕРЕГЛЯНУТИ